Stacyjka
Ma 3 położenia:
Położenie zapłonu
Umożliwia korzystanie z urządzeń elektrycznych samochodu albo ładowanie akumulatorów urządzeń dodatkowych.
Gdy tylko poziom naładowania akumulatora osiąga próg rezerwy, układ przełącza się w tryb oszczędzania energii: zasilanie zostaje wyłączone automatycznie, aby zachować stan naładowania akumulatora.
Wyłączenie silnika powoduje utratę wspomagania hamowania. Unikać zawieszania ciężkiego przedmiotu na kluczyku lub pilocie zdalnego sterowania, który wskutek nacisku na jego grot w stacyjce może spowodować usterkę.
Hamulec postojowy włączony:
W pewnych przypadkach obracanie kierownicy może wymagać użycia dużej siły (np. przy skręconych kołach).
Uruchamianie silnika
W pojeździe z silnikiem benzynowym włączyć rozrusznik, obracając kluczyk do położenia 3 i przytrzymując do momentu uruchomienia silnika, bez wciskania pedału przyspieszenia. Gdy silnik się uruchomi, puścić kluczyk.
W pojazdach z silnikami benzynowymi po rozruchu zimnego silnika funkcja wstępnego podgrzewania katalizatora może przez około dwie minuty powodować wyraźnie wyczuwalne drgania pracującego silnika, gdy pojazd stoi na postoju (zwiększona prędkość silnika na biegu jałowym).
W pojeździe z silnikiem Diesla obrócić kluczyk do położenia 2 (włączenie zapłonu), aby włączyć świece żarowe w silniku.
Zaczekać, aż ta kontrolka w zestawie
wskaźników zgaśnie, następnie włączyć rozrusznik, obracając kluczyk do
położenia 3 i przytrzymując do momentu uruchomienia silnika, bez wciskania
pedału przyspieszenia. Gdy silnik się uruchomi, puścić kluczyk.
W warunkach zimowych kontrolka będzie świecić dłużej. Gdy silnik jest rozgrzany, kontrolka się nie zapala.
Jeżeli silnik nie uruchomi się natychmiast, wyłączyć zapłon. Odczekać chwilę przed ponowną próbą rozruchu. Jeżeli po kilku próbach silnik nie daje się uruchomić, zrezygnować z dalszych prób: grozi to uszkodzeniem rozrusznika i silnika. Należy skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT albo z warsztatem specjalistycznym. W warunkach normalnych nie rozgrzewać silnika na postoju, ale ruszyć od razu i jechać z umiarkowaną prędkością. Nigdy nie pozostawiać pracującego silnika w zamkniętym pomieszczeniu bez dostatecznej wentylacji: silniki spalinowe wydzielają toksyczne spaliny, jak np. tlenek węgla. Grozi to zatruciem i śmiercią! Aby zagwarantować prawidłowe działanie i długi okres trwałości podzespołów mechanicznych pojazdu, silnika oraz skrzyni biegów, w bardzo trudnych warunkach zimowych (temperatura poniżej -23°C) należy uruchomić silnik i pozwolić mu pracować przez 4 minuty przed ruszeniem.
Wyłączanie silnika
Aby ułatwić odblokowanie kolumny kierownicy, zaleca się ustawienie przednich kół w osi samochodu przed wyłączeniem silnika.
Nigdy nie wyłączać zapłonu przed całkowitym zatrzymaniem pojazdu. Z chwilą wyłączenia silnika układy wspomagania układu hamulcowego i kierownicy także zostają wyłączone: grozi to utratą panowania nad samochodem. Opuszczając samochód, należy mieć kluczyk przy sobie i zaryglować samochód.
Tryb oszczędzania energii
Po wyłączeniu silnika (położenie 1 – Stop) przez okres maksymalnie 30 minut można nadal używać niektórych funkcji, np. systemu audio, układu telematyki, wycieraczek szyb, świateł mijania, lampek sufitowych itp.
Więcej informacji na temat trybu oszczędzania energii zawiera odpowiedni rozdział. Pozostawienie kluczyka w stacyjce W przypadku pozostawienia kluczyka w stacyjce w położeniu 2 (Zapłon) zapłon zostanie wyłączony automatycznie po upływie jednej godziny. Aby włączyć zapłon, należy obrócić kluczyk w położenie 1 (Stop), a następnie ponownie w położenie 2 (Zapłon).
Uruchamianie/wyłączenie silnika przy użyciu układu otwierania i
uruchamiania bez użycia kluczyka
Akumulator
Aby akumulator działał prawidłowo, powinny być
spełnione następujące warunki
Powinien on być pewnie zamocowany.
Górna część akumulatora powinna być
czysta i sucha.
Zaci ...
Regulacja prędkości obrotowej
wentylatora
Prędkość obrotową wentylatora można
ustawić, wciskając odpowiedni przycisk
regulacyjny.
Im wyższa jest prędkość obrotowa
wentylatora, tym więcej powietrza jest
dostarczane.
Wenty ...
Wykrywanie pojazdów
Działanie czujnika może być ograniczone
w następujących przypadkach:
Zasłonięcie czujnika radarowego lub
kamery zanieczyszczeniami albo ciałami
obcymi.
Ograniczenie czułości obiektywu kamer ...