KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Akumulator

Aby akumulator działał prawidłowo, powinny być spełnione następujące warunki

Akumulator


UWAGA

Podstawowy instalowany akumulator jest typu bezobsługowego. Jeżeli pojazd wyposażony jest w akumulator z oznaczeniami LOWER i UPPER znajdującymi się z boków, można sprawdzać poziom elektrolitu. Poziom elektrolitu powinien być zawarty między oznaczeniami LOWER i UPPER. Jeśli poziom elektrolitu jest niski, akumulator wymaga dodania wody destylowanej (demineralizowanej) (Nie należy nigdy dodawać kwasu siarkowego lub innego elektrolitu). Podczas napełniania, należy uważać, aby nie ochlapać wodą lub elektrolitem akumulatora lub sąsiednich podzespołów. I nie należy przepełniać cel akumulatora. Może to spowodować korozję innych części. Następnie należy upewnić się, że korki cel są dokręcone.

Zalecamy skontaktowanie się z autoryzowanym sprzedawcą firmy Kia.

OSTRZEŻENIE - Zagrożenia spowodowane przez akumulator


Przed przystąpieniem do wykonywania jakichkolwiek czynności przy akumulatorze należy zawsze przeczytać wcześniej poniższe instrukcje.

Nie
wolno zbliżać się z zapalonym papierosem lub otwartym płomieniem lub iskrzyć w pobliżu akumulatora.


Wodór będący łatwopalnym gazem jest zawsze obecny w ogniwach akumulatora i w razie zaprószenia ognia może wybuchnąć.


Należy przechowywać akumulatory z dala od dzieci, ponieważ zawierają one żrący kwas siarkowy.

Nie można dopuszczać do tego, aby ten kwas zawarty w akumulatorze trafił na skórę, do oczu, na ubranie lub na warstwę lakieru pokrywającego powierzchnię pojazdu.


Jeżeli elektrolit przedostanie się do oczu, należy natychmiast przepłukać oczy czystą wodą przez co najmniej 15 minut, a następnie zwrócić się do lekarza o zbadanie.

W przypadku kontaktu elektrolitu ze skórą należy dokładnie wymyć zanieczyszczone miejsce.

Jeśli pomimo tego odczuwany będzie ból lub uczucie oparzenia, należy natychmiast zwrócić się do lekarza o udzielenie pomocy.

Przy
ładowaniu akumulatorów lub przy wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych przy akumulatorze należy mieć założone okulary ochronne.

Podczas pracy w zamkniętym pomieszczeniu należy również pamiętać o włączeniu wentylacji.

 
Niewłaściwie złomowany akumulator może być szkodliwy dla środowiska i zdrowia ludzi. Akumulator należy zagospodarować zgodnie z wymogami prawa lub wymogami przepisów w kraju użytkowania samochodu.

 
Akumulator zawiera ołów.

Po użyciu nie wolno go wyrzucać. Zalecamy skontaktowanie się z autoryzowaną stacją obsługi Kia.

  • Przy podnoszeniu akumulatora w plastikowej obudowie nadmierne naciśnięcie obudowy może spowodować wyciek kwasu znajdującego się w akumulatorze i obrażenia.

    Dlatego też do podnoszenia akumulatora należy używać specjalnego podnośnika, albo też chwycić go rękami przy przeciwległych narożach.

  • Nie wolno nigdy ładować akumulatora, gdy kable akumulatora są przyłączone.
  • Elektryczna instalacja zapłonowa wymaga doprowadzenia wysokiego napięcia. Dlatego też nie wolno nigdy dotykać elementów instalacji zapłonowej przy włączonym silniku i włączonym zapłonie.

Jeśli nie pamięta się o tych ostrzeżeniach i nie przestrzega się podanych zaleceń, może dojść do poważnych obrażeń lub nawet śmierci.

 

OSTROŻNIE
  • Jeżeli pojazd pozostaje długo nieużywany w niskiej temperaturze otoczenia, to należy wyjąć akumulator i przechowywać go w ciepłym pomieszczeniu.
  • Akumulator zawsze należy ładować w pełni, aby zapobiec szybkiemu rozładowaniu w niskiej temperaturze.
  • W przypadku podłączenia nieautoryzowanych urządzeń elektronicznych, akumulator może ulec rozładowaniu. Nie należy używać nieautoryzowanych urządzeń.

Pióra wycieraczek

Przegląd piór wycieraczek UWAGA Jak obecnie wiadomo, handlowe gorące woski stosowane przez automatyczne myjnie samochodów powodują, iż tr ...

Etykieta pojemności akumulatora

Faktyczny wygląd etykiety akumulatora może się różnić od pokaznego na ilustracji. AGM90L-DIN : Nazwa akumulatora modelu Kia 90Ah(20H ...

Zobacz tez:

Ogranicznik prędkości
Układ uniemożliwia przekroczenie prędkości zaprogramowanej przez kierowcę. Włączenie ogranicznika prędkości odbywa się ręcznie. Minimalna programowana prędkość graniczna to 30 km/h. Wartość zaprogramowanej prędkości pozost ...

Podejmowanie działań
Należy podjąć odpowiednie działania i sprawdzić, czy lampka ostrzegawcza zgasła. Piktogram Ostrzeżenie Działanie, jakie należy podjąć Lampka ta wł ...

Lampki ostrzegawcze i sygnalizacyjne
Informacja Po uruchomieniu silnika należy sprawdzić, czy nie świeci się żadna lampka ostrzegawcza. Jeżeli dowolna z lampek ostrzegawczych nie gaśnie, oznacza to sytuację, która wymaga uwagi. Lampka ...

Instrukcje obslugi: