W rowkach, biegnących wzdłuż bieżnika opon, znajdują się występy o wysokości 1,6 mm ponad dno rowka (patrz ilustracja).
Występy te pełnią funkcję wskaźników zużycia opon. Ich położenie jest oznaczone na bokach opon. W oponach nowych powierzchnia bieżnika znajduje się wyżej, niż powierzchnia występów. Wraz z zużywaniem się bieżnika jego powierzchnia zrównuje się z występami. Zrównanie się powierzchni bieżnika z powierzchnią występów oznacza, że grubość bieżnika opony wynosi mniej niż 1,6 mm. W takim przypadku należy niezwłocznie wymienić oponę.
Z wymianą opony nie należy czekać do momentu, aż powierzchnia bieżnika zrówna się z powierzchnią występów na całej szerokości opony.
OSTRZEŻENIE Aby ograniczyć POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA LUB ŻYCIA, należy przestrzegać poniższych środków ostrożności:
|
Wymiana opony dojazdowego koła zapasowego (jeżeli występuje)
Opona dojazdowego koła zapasowego ma bieżnik cieńszy, niż zwykła opona.
W rowkach biegnących wzdłuż bieżnika opon znajdują się występy, pełniące funkcję wskaźników zużycia opon. Położenie występów jest oznaczone na bokach opon.
W nowych oponach powierzchnia bieżnika znajduje się wyżej, niż powierzchnia występów.
Wraz z wycieraniem bieżnika opony jego powierzchnia zrównuje się z występami.
Zrównanie się powierzchni bieżnika z powierzchnią występów oznacza, że grubość bieżnika opony jest zbyt mała.
W takim przypadku należy niezwłocznie wymienić oponę. Wymieniana opona koła dojazdowego powinna być tego samego rozmiaru i kształtu, jak zdejmowana. Opona koła dojazdowego nie służy do zakładania na zwykłą obręcz koła, analogicznie - na obręcz koła dojazdowego nie należy zakładać zwykłych opon.
OSTRZEŻENIE Aby uniknąć nagłego uszkodzenia opony koła dojazdowego, a w konsekwencji utraty panowania nad pojazdem i wypadku, należy jak najszybciej naprawić lub wymienić uszkodzoną oponę. Dojazdowe koło zapasowe można zakładać wyłącznie w sytuacjach awaryjnych. Po założeniu koła dojazdowego nie przekraczać prędkości 80 km/h. |
Wymiana obręczy kół
Podczas wymiany obręczy kół należy upewnić się, że zakładane obręcze są identyczne z tymi, które były zamontowane fabrycznie (pod względem średnicy, szerokości i "odsadzenia").
Własności jezdne opon
Opony ze zużytym bieżnikiem, nieprawidłowo napompowane lub toczące się po śliskiej nawierzchni mogą nie zapewniać odpowiednich własności jezdnych. Jeżeli powierzchnia bieżnika zrównała się z powierzchnią wskaźników zużycia opony, należy ją wymienić. Aby nie stracić panowania nad pojazdem, podczas jazdy w deszczu, po wodzie, śniegu lub oblodzonej jezdni należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność.
Wyważanie kół
Zużywanie się bieżnika można ograniczyć nie tylko prawidłowym ciśnieniem w oponach, ale również prawidłowo wyregulowaną geometrią kół. Jeżeli zauważalne jest nierównomierne zużywanie się bieżnika, Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) powinna wyregulować geometrię kół pojazdu.
Po założeniu nowych opon należy pamiętać o prawidłowym wyważeniu kół. Wyważenie podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz podnosi trwałość opon. Ponadto koła należy wyważać po każdym zdjęciu lub wymianie opony.
Elektryczne zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od wewnątrz
Zdalnie sterowany układ uniemożliwiający otwarcie tylnych drzwi za pomocą
wewnętrznych klamek.
Przycisk znajduje się na desce rozdzielczej po
stronie kierowcy.
Włączanie
Nacisnąć ten przycisk.
Włącza się czerwona kontrolka w pr ...
Podgrzewanie foteli
(jeśli jest w wyposażeniu)
Służy do podwyższania temperatury
foteli przednich przy niskiej temperaturze
otoczenia. Przy kluczyku zapłonu w
położeniu ON wcisnąć jeden z
włącznikó ...
Światła przeciwmgielne
Światła przeciwmgielne przednie (jeżeli występują)
Światła przeciwmgielne służą do poprawiania
widoczności w warunkach ograniczonej
widzialności spowodowanej mgłą, deszczem,
...