KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Podświetlana stacyjka zapłonowa

KIA Niro - Instrukcja Obslugi –> Jazda samochodem –> Położenia kluczyka –> Podświetlana stacyjka zapłonowa

(jeśli jest w wyposażeniu)

Położenia kluczyka


Dla wygody kierowcy, przy każdym otwarciu przednich drzwi, podświetlana jest stacyjka zapłonowa, pod warunkiem, że kluczyk zapłonu nie jest w położeniu ON.

Podświetlenie wyłączy się natychmiast po obróceniu kluczyka zapłonu w położenie ON lub po około 30 sekundach od zamknięcia drzwi.

Położenia włącznika zapłonu

ZAMEK

Położenia kluczyka


Kierownica zostaje zablokowana w celu zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Kluczyk zapłonu można wyjąć ze stacyjki wyłącznie wtedy, gdy jest w położeniu LOCK.

ACC (urządzenia)

Kierownica jest odblokowana i można uruchomić urządzenia elektryczne.

UWAGA

Jeżeli występują trudności z ustawieniem kluczyka w położenie ACC, poruszać kierownicą w lewo i w prawo, a następnie obrócić kluczyk.

ON

Można sprawdzić lampki ostrzegawcze przed uruchomieniem silnika. Jest to normalne położenie po uruchomieniu silnika.

Aby zapobiec rozładowaniu akumulatora, nie pozostawiać włącznika zapłonu w położeniu ON, gdy silnik nie pracuje.

START

Aby uruchomić silnik, przekręcić kluczyk zapłonu w położenie START. Silnik będzie obracany rozrusznikiem, dopóki kluczyk nie zostanie zwolniony i nie powróci w położenie ON. W tym położeniu można sprawdzić lampkę ostrzegawczą układu hamulcowego.

OSTRZEŻENIE - Kluczyk zapłonu
  • Nigdy nie wolno obracać włącznika zapłonu w położenie LOCK lub ACC podczas jazdy samochodu. Może do doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i wypadku.
  • Blokada kierownicy (jeśli jest w wyposażeniu), zapobiegająca kradzieży samochodu, nie zastępuje hamulca postojowego.

    Przed opuszczeniem pojazdu należy zawsze upewnić się, że dźwignia zmiany biegów, w przypadku dwusprzęgłowej skrzyni biegów, znajduje się w położeniu P (postój), całkowicie zaciągnąć hamulec postojowy i wyłączyć silnik. Jeżeli zalecenia te nie będą przestrzegane, może dojść do niespodziewanego i nagłego ruszenia pojazdu.

  • Gdy pojazd jest w ruchu, nie wolno sięgać do włącznika zapłonu ani jakichkolwiek przycisków sterujących, wkładając rękę w kierownicę.

    Może to doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, wypadku i poważnych lub śmiertelnych obrażeń.

  • Nie wolno umieszczać żadnych luźnych przedmiotów wokół siedzenia kierowcy - podczas jazdy mogą się przesunąć, przeszkodzić kierowcy i doprowadzić do wypadku.

Położenia kluczyka

...

Uruchamianie układu hybrydowego

OSTRZEŻENIE Do prowadzenia pojazdu należy zawsze zakładać odpowiednie obuwie. Nieodpowiednie buty takie jak szpilki, buty narciarskie, ...

Zobacz tez:

Automatyczna kontrola prędkości
OstrzeżenieZadaniem systemów wspomagania kierowcy jest służenie mu pomocą, a nie zastępowanie go. Kierowca musi całkowicie panować na pojazdem i ponosi on pełną odpowiedzialno ...

System wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu (LAS) i system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDWS)
System LAS i LDWS ostrzega kierowcę, że jego samochód może zbaczać z danego pasa ruchu i steruje układem kierowniczym, aby pomóc kierowcy utrzymać pozycję w obrębie linii pasa ruchu. Kame ...

Tempomat
Układ automatycznie utrzymujący prędkość podróżną na poziomie zaprogramowanym przez kierowcę bez konieczności używania pedału przyspieszenia. Włączenie tempomatu odbywa się ręcznie. Wymaga to minimalnej prędkości samochodu ...

Instrukcje obslugi: