KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Harmonogram przeglądów okresowych

KIA Niro - Instrukcja Obslugi –> Przeglądy i obsługa –> Harmonogram przeglądów okresowych

Uwagi dotyczące harmonogramu przeglądów

Jeśli pojazd jest normalnie eksploatowany, gdy nie jest spełniony żaden z poniższych warunków, należy postępować zgodnie z normalnym harmonogramem przeglądów okresowych. Jeśli jest spełniony którykolwiek z poniższych warunków, należy postępować tak, jak to przewidziano w harmonogramie konserwacji w ciężkich warunkach pracy:

Jeżeli pojazd jest eksploatowany w wyżej wymienionych warunkach, należy dokonywać przeglądów, wymieniać odpowiednie części lub uzupełniać płyny częściej, niż przewiduje to Harmonogram normalnych przeglądów okresowych. Po upływie przedziału czasu lub przebyciu odległości podanej w tabeli, kontynuuj postępowanie zgodne z postępowaniem przypisanym dla okresów międzyprzeglądowych konserwacji.

Zwykły harmonogram przeglądów - Silnik benzynowy

Następujące czynności obsługowe muszą być wykonane, aby zapewnić właściwy poziom ograniczenia emisji spalin i sprawności.

Aby nie utracić gwarancji, należy zachować wszystkie dokumenty potwierdzające wykonanie czynności związanych z kontrolą emisji spalin. W przypadku wskazania zarówno przebiegu jak i okresu czasu, czynność obsługowa musi być wykonana, gdy jeden z warunków jest spełniony.

Nr

PODZESPÓŁ

UWAGA

*1 Płyn chłodniczy (silnik/falownik) Uzupełniając płyn chłodzący, należy użyć wyłącznie wody demineralizowanej lub miękkiej i nigdy nie mieszać twardej wody z fabrycznym płynem chłodzącym. Niewłaściwy roztwór płynu chłodzącego może spowodować poważną awarię lub uszkodzenie silnika.
*2 Olej silnikowy i filtr oleju Sprawdzić poziom oleju silnikowego i szczelność układu co 500 km lub przed dłuższą podróżą.
*3 Dodatki uszlachetniające (silnik benzynowy) Firma KIA zaleca stosowanie benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej 95 (AKI 91) lub wyższej (w Europie) albo o liczbie oktanowej 91 (AKI 87) lub wyższej (poza Europą).

Klientom, którzy rzadko używają benzyny wysokiej jakości z zawartością dodatków i doświadczają trudności z rozruchem silnika lub jego nierównomiernej pracy, zaleca się wlanie do zbiornika paliwa jednej butelki dodatków do benzyny na każde przejechane 15 000 km (w Europie, Australii i Nowej Zelandii)/10 000 km (poza Europą, Australią i Nową Zelandią).

Dodatki są dostępne w autoryzowanych stacjach obsługi Kia wraz z informacjami o sposobie ich użycia. Nie należy ich mieszać z innymi dodatkami.

*4 Pasek hybrydowego prądnicorozrusznika (HSG) Sprawdzić pasek HSG pod kątem przecięć, pęknięć, nadmiernego zużycia lub nasycenia olejem i w razie konieczności wymienić. Jeżeli pasek powoduje hałas, przed wymianą spróbować wyregulować napięcie paska napędowego.
*5 Świece zapłonowe Dla wygody można wykonać przed przypadającym terminem, podczas obsługi innych podzespołów.
*6 Olej w dwusprzęgłowej skrzyni biegów (DCT) Olej w dwusprzęgłowej skrzyni biegów (DCT) należy wymienić zawsze po zanurzeniu tego podzespołu w wodzie.

Harmonogram przeglądów okresowych


I : Sprawdzić i w razie potrzeby wyregulować, naprawić, oczyścić lub wymienić. R :Wymienić.

Harmonogram przeglądów okresowych


I : Sprawdzić i w razie potrzeby wyregulować, naprawić, oczyścić lub wymienić. R :Wymienić.

Harmonogram przeglądów okresowych


I : Sprawdzić i w razie potrzeby wyregulować, naprawić, oczyścić lub wymienić. R :Wymienić.

Obsługa pojazdu eksploatowanego w ciężkich warunkach - Silnik benzynowy

Harmonogram przeglądów okresowych


Harmonogram przeglądów okresowych


Czynność obsługowa

I : Sprawdzić i w razie potrzeby wyregulować, naprawić, oczyścić lub wymienić.

R :Wymienić.

CIĘŻKIE WARUNKI JAZDY

A : Powtarzająca się jazda na krótkich dystansach - mniej niż 8 km w normalnej temperaturze lub mniej niż 16 km w niskich temperaturach.

B : Długotrwała praca silnika na biegu jałowym lub jazda z małą prędkością na długim dystansie.

C : Jazda po drogach nierównych, zapylonych, błotnistych, nieutwardzonych, żwirowanych lub pokrytych solą.

D : Jazda po drogach posypywanych solą lub inną substancją korozyjną albo jazda w bardzo niskich temperaturach.

E : Jazda w warunkach dużego zapylenia.

F : Jazda w korkach miejskich.

G : Jazda po drogach o dużym nachyleniu lub w warunkach górskich.

H : Ciągnięcie przyczepy, przyczepy kempingowej lub używanie bagażnika dachowego.

I : Wykorzystywanie pojazdu jako samochodu patrolowego, taksówki lub innego samochodu komercyjnego albo holowanie pojazdów
J : Jazda w bardzo niskich temperaturach K : Jazda z prędkością powyżej 170 km/h.

L : Jazda z częstym zatrzymywaniem się (ruch miejski).

Konserwacja przeprowadzana przez właściciela pojazdu

Poniżej zestawiono czynności przeglądowe, które powinien wykonać użytkownik lub autoryzowana stacja obsługi Kia zgodnie z podanym harmonogr ...

Objaśnienia pozycji harmonogramu przeglądów okresowych

...

Zobacz tez:

Montaż bezpiecznego fotelika dziecięcego (CRS)
OSTRZEŻENIEPrzed zamontowaniem fotelika dziecięcego należy: Przeczytać i przestrzegać instrukcji montażu i użytkowania dostarczonych przez producenta bezpiecznego fotelika dziecięcego. ...

Zalecane foteliki dziecięce ISOFIX
Fotelik należy mocować i zdejmować zgodnie z instrukcjami producenta fotelika. "RÖMER Baby-Safe Plus i jego podstawa ISOFIX" (kategoria rozmiaru: E) Grupa 0+: od urodzenia do 13 kg Montuje się tyłem do kierunk ...

Haczyk na ubrania
(jeżeli występuje) Haczyki nie służą do zaczepiania dużych ani ciężkich przedmiotów. OSTRZEŻENIE Na wieszakach umieszczać wyłącznie ubrania (nie umieszczać ...

Instrukcje obslugi: